Kullanıcı:
Şifre:
Kullanıcı/Şifremi unuttum
Site logosu
Üyelik

YARDIM

Haşgeş (hashgesh, hasges) ismi Afyon'a özel, siteye üye olan herkesin ortak paydasında birleştiği, esprili bir isim olduğu için internetteki adresimiz olarak seçilmiştir. Bilmeyenler için hatırlatma; "haşgeş" Afyon şivesinde "haşhaş" kelimesi yerine kullanılmaktadır.

Sitemizde Türkçe'nin doğru bir şekilde kullanılması için gerekli özen gösterilecektir. Şu anda Türkçe harfler internet adreslerinde kullanılamadığı için sitemize ulaşımı kolaylaştırmak için iki değişik isim belirledik. Sitemizde belirlediğiniz Türkçe dil bilgisi yanlışlarını iletişim adresimiz aracılığıyla lütfen iletiniz.

Sitemizi yavaşlatacağını düşündüğümüz canlandırmalardan (animasyon) ve sadece bazı tarayıcılarda (browser) çalışan komut dosyalarından (script) özellikle kaçınılmıştır. Sade, kullanımı kolay, hızlı ve işlevsel bir site yapılması planlanmıştır. Tasarım ve içerik için her türlü öneri ve katkınız sitemizin daha iyiye gitmesini ve kullanımının artmasını sağlayacaktır.

ÜYELİK

Sitemize üyelik, soyağacını ve soyağacında yer alan aile fertlerinin bilgilerini görüntüleme, soyağacına fert ekleme gibi sayfalara ulaşmak için gereklidir. Sitemize üye olmayan hiçbir ziyaretçi kişisel bilgilerinizi görüntüleme imkanına sahip olmayacaktır. Ayrıca kişisel bilgilerinizin üyelerimiz dahil hiç kimse tarafından görüntülenmesini istemiyorsanız iletişim adresimiz aracılığıyla bildirdiğiniz takdirde bilgileriniz gizlenecek, hiçbir arama sonucu görüntülenmeyecektir.

Sitemize üye olmak için üst menüdeki üyelik linkindeki formu doldurmak gerekmektedir. Üyeliğiniz onaylandıktan sonra eposta ya da iletişim bilgilerinizden size ulaşılarak en geç 1 gün içerisinde haber verilecektir.

BİLGİ GİRİŞİ

Soyağacına bilgi girişi, üyelik onaylama vs. işlemlerin tümü Bilgi Girişi sayfaları aracılığıyla internet üzerinden yapılabilmektedir. Bu nedenle "Genel", "Bilgi Giriş", "Onay" ve "Yönetici" yetki seviyeleri tanımlanmıştır. Bilgi girişi yapmak isteyen üyelerimiz iletişim adresimiz aracılığıyla isteklerini bildirirlerse ihtiyaca göre yetkileri tanımlanacaktır. Bilgi Girişi yetkisi olan üyelerimiz sitemize giriş yaptıklarında sol menüde ilgili link görüntülenecektir.

Bilgi Girişi ekranlarından şu işlemler yapılabilmektedir: Fert Ekleme, Fert Bilgileri Güncelleme, Fert - Üye Eşleme, Evlilik Tanımlama, Evlilik Bilgileri Güncelleme, Evlilik Onaylama, Evlilik İptal, Çocuk Bilgisi Tanımlama, Çocuk Bilgisi Onaylama, Çocuk İptal, Çocuk Sıralama, Üye Onaylama, Üye Yetkileri Tanımlama, Verilerin Onaysız Halini Gözlemleme ve Anket ekleme.

SOYAĞACI

Soyağacı yapımızda, seçilen bir kişiden başlayarak, eşi, çocukları ve onların da soyağacı en fazla 10 seviyeye (nesil) kadar listelenmektedir.

ATA LİSTELEME

Ata Listeleme, seçilen kişinin anne-babası ve onların da ata listeleri en fazla 10 seviyeye (nesil) kadar listelenmektedir.

Mavi renkle hayatta olan erkek aile fertleri
Kırmızı renkle hayatta olan bayan aile fertleri
Açık mavi renkle hayatta olmayan erkek aile fertleri
Turuncu renkle hayatta olmayan bayan aile fertleri listelenmektedir.
© 2005 Hasan Hamdi Konya